20Scientix konferansında bir hocamdan öğrendim , oyun iki kişi arasında oynanıyor .

Her bir oyuncu 1 yada 2 artırarak , 20 ye kadar devam ediyorlar , llk 20 ye varan oyunu kazanır .

Örneğin ;

1 yada 2 ile başlayabilirsiniz .

1 ile başladım , karşı taraf 2 diyebilir 3 diyebilir ..4 diyemez . 3 demiş olsun , ben 4 yada 5 demek zorundayım gibi ..

Oyunu 5.sınıf seçmeli matematik dersinde denedim , gerçekten şimdiki çocuklar bir harika , oyunun kuralını, kazanmak için hangi sayıyı kendilerinin söylemeleri gerektiğini oyunu oynadığımız derste keşfettiler . ilk başta iki kişi sonra onlardan bağımsız 1 kişi keşfetti . Daha sonra komple sınıf birbirleriyle oynaya oynaya buldular .

ilk,, 17 yi söyleyenin mutlaka kazandığını söyledi birisi , sonra çorap söküğü gibi geldi . Hiçbir şekilde müdahale etmedim .

Ve en son olarak bu kuralı keşfeden 3 öğrencim , “oyuna kendilerinin başlaması halinde mutlaka kazanacaklarını , ve hangi sayıyıyla başlaması gerektiğini bile buldu . ”

Oyunu her zaman kazanmak için nasıl bir yol takip etmelisiniz?

https://i0.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/20.gif?fit=1024%2C1024https://i0.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/20.gif?resize=150%2C150Gazi CotakEtkinliklerScientix konferansında bir hocamdan öğrendim , oyun iki kişi arasında oynanıyor .Her bir oyuncu 1 yada 2 artırarak , 20 ye kadar devam ediyorlar , llk 20 ye varan oyunu kazanır .Örneğin ;1 yada 2 ile başlayabilirsiniz .1 ile başladım , karşı taraf 2 diyebilir 3 diyebilir ..4 diyemez...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar