matematik-kitaplarinda-x-in-yazilisi
Piyasadaki matematik kitaplarında ,ve şu anda ( 2014-2015 6.sınıflar matematik sevgi yayınevi ) kitabında da  bana göre* aynı hataya rastlıyorum .
Örneğin word de bir denklem eklemek istediğinizde size x i şu şekilde sunuyor .
wordde-x-in-yazim-sekli

Oysa x in normal çarpma işaretinden ayrı olarak yazılması gerekiyor. Çok nadir oldu ama sınıfta karşılaştım , sürekli olarak x “iks” şeklinde okumama rağmen , örneğin öğrenci 3x ifadesini “3 çarpı” şeklinde okuduğu oluyor . Yazıma dikkat edilirse iyi olacağı kanaatindeyim.

https://i1.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2015/04/wordde-x-in-yazim-sekli.jpg?fit=354%2C113https://i1.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2015/04/wordde-x-in-yazim-sekli.jpg?resize=150%2C113Gazi CotakEğitimGenelKavram YanılgılarıMatematik Öğretimikitap hatalarıPiyasadaki matematik kitaplarında ,ve şu anda ( 2014-2015 6.sınıflar matematik sevgi yayınevi ) kitabında da  bana göre* aynı hataya rastlıyorum . Örneğin word de bir denklem eklemek istediğinizde size x i şu şekilde sunuyor .Oysa x in normal çarpma işaretinden ayrı olarak yazılması gerekiyor. Çok nadir oldu ama sınıfta karşılaştım...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar