pisa-turk-ogrencilerin-cozemedigi-soru

2012 yılı PİSA Matematik Sorusu

(Zorluk Derecesi -1)

Üç arkadaş (Julia, Maria ve Don) bulundukları noktalardan hareket ederek, haritada gösterilen yerlerden birinde buluşacaklar. Her birinin en fazla 15 dakika zamanı olduğuna göre, hangi yerde buluşabilirler?

Not: Haritada gösterilen yol parçaları üzerindeki rakamlar o yol parçasını yürümek için gerekli olan dakikayı göstermektedir.

SONUÇ:
Sorunun doğru cevabı Park. PİSA yöneticilerinden OECD Kıdemli Analisti Francesca Borgonovi’nin açıklamasına göre, 2012 yılı PİSA uygulamasına katılan öğrencilerin %37’si bu soruya doğru cevap vermiş. Türkiye adına katılan 4848 öğrenciden hiç biri doğru cevabı verememiş.

 

Sorunun doğru cevabı “park”

 

kaynak :

http://www.sozcu.com.tr/egitim/pisadaki-bu-soruyu-turk-ogrenciler-cozemedi.html

 

https://i1.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2015/05/pisa-turk-ogrencilerin-cozemedigi-soru.jpg?fit=650%2C346https://i1.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2015/05/pisa-turk-ogrencilerin-cozemedigi-soru.jpg?resize=150%2C150Gazi CotakGenelpisa2012 yılı PİSA Matematik Sorusu(Zorluk Derecesi -1)Üç arkadaş (Julia, Maria ve Don) bulundukları noktalardan hareket ederek, haritada gösterilen yerlerden birinde buluşacaklar. Her birinin en fazla 15 dakika zamanı olduğuna göre, hangi yerde buluşabilirler?Not: Haritada gösterilen yol parçaları üzerindeki rakamlar o yol parçasını yürümek için gerekli olan dakikayı göstermektedir.SONUÇ: Sorunun doğru...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar