imageKanal d de İlker ayrıkla bir sıfır adlı bir yarışma proğramı başlamış . Biraz izledim , izleyenler bilir ama izlemeyenler için kısaca bahsedeceğimi , final oynamaya hak kazanan yarışmacı  0 km aracı kazanabilmek için değişik renklerdeki topları açtırıyor , topların içinde  0 var , sadece bir topta 1 var . Arabayı kazanabilmesi için içinde 1 olan topu açtırmaması gerekiyor.

Tabi aralarda da her top artırımından sonra yarışmacıya , para yada top açtırmaya devam edip etmeyeceği soruluyor.

Buraya kadar herşey normal ancak , bir kural var ki yarışmacının lehine gibi gözükmesine rağmen aslında tamamen yarışmacının aleyhine .

yaklaşık  8 top var , ( tam saymadım )yarışmacı bir top açtırıyor . Yüksel ihtimalle sıfır açılacak tabi ki . Sıfır açtırdığını kabul edelim , sunucu bir sıfır da ben açıyorum size dedi .

Yarışmacı : aaa ne güzel dedi

bundan sonra ilk teklif  geliyor 5 bin tl .

Burada sunucunun kendisinin o sıfırı açtırması aslında bir tuzak , yarışmacının kalan  6 topta 1 çıkma olasılığını artırmış oluyor.

Sonra tekrar kullanıcı bir top açıyor , tekrar sunucu içinde sıfır olan bir top açıyor ve teklif 10 bin tl.

yanlış mı düşünüyorum ?

ayrıca , 21 filmini izlediniz mi bilmiyorum orada Şu sahneyi dikkatli izleyelim.

Bu yarışmada da yarışmacı ilk başta bir tane top seçip ayrı bir yere koyuyorlar .sanırım sonunda da bu sahneye benzer bir sahne yaşanacak . Yarışmacı elinde kalan topu değiştirecek mi değiştirmeyecek mi ?

Üzerinde düşünülmesi gerekiyor.

https://i1.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/image17.jpg?fit=300%2C200https://i1.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/image17.jpg?resize=150%2C150Gazi CotakGenelKanal d de İlker ayrıkla bir sıfır adlı bir yarışma proğramı başlamış . Biraz izledim , izleyenler bilir ama izlemeyenler için kısaca bahsedeceğimi , final oynamaya hak kazanan yarışmacı  0 km aracı kazanabilmek için değişik renklerdeki topları açtırıyor , topların içinde  0 var , sadece bir topta 1 var . Arabayı...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar