metrekare-materyali
( 6.sınıflarda alan birimlerini birbirine çevirme kazanımı )

metrekarede-santimetrekare-materyali

Öğrencilerin somut olarak metrekareyi görmelerini sağlamak amacıyla tasarlayıp yaptırdığım materyal.
Malzeme 8 mm ham mdf .

Amaç : Metrekare – desimetre kare ve santimetrekareyi somut olarak görmelerini sağlamak . Etkinliklerde kullanmak .

Malzeme : 8 mm ham mdf , boyutlar %100 dür . malzameyi tercih nedenim , kolay bulunabilmesi dezavantajı boyut ve ağırlık , suya dayanıksız.

Kullanım alanı : 5.sınıflarda alan kavramı , alan ölçme .
6.sınıflarda alan kavramı , alan birimlerini birbirine çevirme , bir metrekare içirisinde 100 tane desimetrekare olduğunu , 1 desimetrekare içerisinde 100 tane sanrimetrekare olduğunu somut olarak görüp sayar . Bu yüzden neden alan birimlerini birbirine çevirirken 100 ile çarptığımızı yada böldüğümüzü daha kolay kavramalarını sağlamak.

5.sınıflar ile yaptığım sınıfımızın alanını bulalım etkinliği

( Video öğrencim tarafından çekilmiştir , en sonunda sanırım ben alıyorum )

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/metrekarede-santimetrekare-materyali.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/metrekarede-santimetrekare-materyali-150x150.jpgGazi CotakEtkinliklerMateryaller( 6.sınıflarda alan birimlerini birbirine çevirme kazanımı ) Öğrencilerin somut olarak metrekareyi görmelerini sağlamak amacıyla tasarlayıp yaptırdığım materyal. Malzeme 8 mm ham mdf . Amaç : Metrekare - desimetre kare ve santimetrekareyi somut olarak görmelerini sağlamak . Etkinliklerde kullanmak . Malzeme : 8 mm ham mdf , boyutlar %100 dür . malzameyi tercih...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar