Ortaokul Matematik

7.sınıf kaynak kitap tavsiyeleri-önerileri 2020-2021

Bu sene 2020-2021 eğitim&öğretim yılında 6.ve 7.sınıflarım var, birçok kaynak kitap inceleme fırsatım oldu, ister uzaktan eğitimle devam edilsin, ister yüz yüze eğitime geçilsin şu kaynakları öğrencilerime aldırıyorum .

Dersleri temelde 3 kaynakla işleyeceğim

Başlangıç seviye kitaplarım :

Çok kısa konu anlatımı, üzerine 1-2 sayfa ( 1 yaprak) etkinlikler 1 tane temel test, güzel yanı kesinlikle temelde kalıp etkinliklerle ve temel testlerle boğmaması.

Kitapta bolca beceri temelli sorulara hazırlık soruları var, benim en sevdiğim bölüm. Beceri temelli sorulara geçmeden önce mutlaka bu soruların çözülmesi gerekiyor, kitapta çok fazla beceri test yok, her ünitede sadece 1 tane konulmuş, kitabın amacı zaten beceri temelli değil,size bir temel atmak.

Nartest tane tane 7.sınıf matematik örnek PDF ini incelemek için tıklayın >> 

 

Yazarları Cengizhan SELÇUK – Halim ARSLAN – Muharrem KINA – Halil Kekilli

(Piyasada eski basım adım adım zirveye kitabı da var, kapağının birebir aynı olmasına dikkat edin. 2020-2021 in kitabı bu gördüğünüz kapaklı olan)

Bu kitap için şunu diyebilirim, sağlam temel atmak istiyorsanız tam size göre, bu kitapla sağlam temel atarsanız lise TYT ( temel Yeterlilik Testi ) kesinlikle zorlanmazsınız. Nartest adım adım kitabıyla bu ikisi de temel kitabı ancak bu kitap Nartest in bir tık üstü diyebilirim.

Konsept olarak adı gibi adım adım, 1- Etkinlikler, 2-Öğreten temel test 3-Pekiştiren temel test 4- Düşündüren temel test 5-Yeni nesil test

Etkinlikleri nartest ile yaptıgım için bunun etkinliklerini kullanmıyorum, öğrencilere ödev vermek için güzel oluyor.

Öğretmenimiz ya da bireysel olarak alacak olanlar için, tek bir kitap seçme hakkımız olsaydı Nartest mi yoksa Adım adım mı derseniz bu derim.

Ben her ikisini de aldırdım çünkü, Nartest etkinlik/ temeli çok az tutup özellikle yeni nesil başlangıç seviye sorulara odaklanmış, bunda ise düşündüren basit olmayan, güzel bir temel var. Bana göre öğrencilerin ikisine de ihtiyacı var.

Nartest serisinin 2.kitabı, Tane Tane ( yeşil )  ile adım atıyorsunuz, bu kitapla ilerletiyorsunuz. Asıl beceri temelli sorular bu kitapta. Beceri temelli soruları size gerçekten kavratır.

Temel bitti .. Aslına bakarsanız temelimizi yeni nesille sağlam attık. Şimdi gelelim uzmanlaşmaya. Yeni nesil sorularda uzmanlaşmak için ;

Matematik Yeni Nesil Soru Bankası Tavsiyeleri

Muba Mutlak başarı 7.sınıf matematik soru bankası , Yazarları Ahmet TUNCER, Volkan ALAN, Mustafa BEDİR, Tolga KARASU. Bazı eski basımları da olabilir, kitabın üzerinde 405 seçkin soru – 4 özgün deneme yazmasına dikkat edin. Tamamı yeni nesil sorulardan oluşuyor.

Yeni fenomenin kapak tasarımı bu şekilde. Gama Okul – Kurmay yayınlarından çıkan bu kitabı Soner KOCA & Vezir KURTARAN & Salih AYTAN .  8.sınıf ünlü fenomen, artık 7.sınıfta yenilenmiş.

Tamamı yeni nesil sorulardan oluşan bu kitabı Şükrü KARANFİL, İbrahim KOÇAK, Nuray EKİCİ, Caner ŞENER yazmış.

Meşhur Tudem, beceri temelli yeni nesil sorulara bu sene adım atıyor. Tamamı yeni nesil sorulardan oluşuyor.

 

Olmazsa olmazlardan..8.sınıfların ünlü master soru bankası artık 7.sınıfta.

Nartest in en üst seviye soru bankası..Tam bir nartest hayranı olarak tavsiye ederim.

* Hiçbir yayınevi ya da yazarla ortaklığım yoktur, tamamen bağımsız kendimce iyi gördüğüm kaynakları tavsiye ettim. Tabi ki karar verecek olan sizlersiniz.

 

Bu sene Udemy üzerinden 7.sınıflar için Uzaktan Matematik kursuna başladım, benimle LGS nin temelini atmak istersen buyur >> 

 

 

 

Exit mobile version