Açılarla ilgili Google da neler aranmış bi bakayım dedim , gördüklerim gerçekten ilginç . Google da ” dar açı kaç cm” dir araştrılıyor.

dar-aci-kac-cm

Cm uzunluk ölçüsü birimidir. Açının ölçüsü derecedir. “Açı kaç cm dir?” sorusu mantıksız bir sorudur .

Neden , bu soru araştırılıyor ?

Muhtemelen açının kollarından dolayı , açının ” dönme miktarı ” olduğu kavramı oturmamış , kağıt üzerine çizilen şeklin gerçekte açı sanılmasından kaynaklanıyor .

acinin-kagit-uzerinde-gosterimi

Yanda açının kağıt üzerinde gösterimini görüyorsunuz . Kollar birer ışındır . Uzunluğunu ölçemezsiniz çünkü ışın sonsuza kadar gider , ki ölçmüş olsanız bile ölçtüğünüz şey açı değildir.

https://i1.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2013/12/dar-aci-kac-cm.jpg?fit=868%2C250&ssl=1https://i1.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2013/12/dar-aci-kac-cm.jpg?resize=150%2C150&ssl=1Gazi CotakKavram Yanılgılarıacinin kollari kavram yanılgılariAçılarla ilgili Google da neler aranmış bi bakayım dedim , gördüklerim gerçekten ilginç . Google da ' dar açı kaç cm' dir araştrılıyor. Cm uzunluk ölçüsü birimidir. Açının ölçüsü derecedir. 'Açı kaç cm dir?' sorusu mantıksız bir sorudur . Neden , bu soru araştırılıyor ? Muhtemelen açının kollarından dolayı , açının '...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar