Soru : Açıların iç ve dış bölgelerini farklı renklere boyayınız.
istisnasız tüm öğrencilerin yaptığı boyama .
acilarin-ic-bolgesi-kavram-yanilgisi
Peki olması gereken nedir?

acilarin-ic-bolgesi-kavram-yanilgisi-dogrusu
1) Öğrenci kafasında hala açının klasik açı çizimi olduğunu düşünüyor . Açının kollarının bir ışın olduğundan ve ışının tabiki sonsuza kadar gittiğinin bağlantısnın kuramıyor .
yapması gereken ışının çizimini uzatıp , musait olan tüm alanı boyamalıydı .
Diğer bir hata ;

acilarin-ic-bolgesindeki-noktalari-belirleme
Buna çoğu öğrenci , T, S ve muhtemelen E noktalarını açının dış bölgesinde olduğunu düşünecektir. Oysa açının kollarını uzattığınızda oradaki tüm noktaları içine aldığını görürsünüz.

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/09/acilarin-ic-bolgesi-kavram-yanilgisi-dogrusu.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/09/acilarin-ic-bolgesi-kavram-yanilgisi-dogrusu.jpgGazi CotakKavram Yanılgılarıacilar kavram yanilgisi,acilarin ic bolgesi kavram yanilgisiSoru : Açıların iç ve dış bölgelerini farklı renklere boyayınız. istisnasız tüm öğrencilerin yaptığı boyama . Peki olması gereken nedir? 1) Öğrenci kafasında hala açının klasik açı çizimi olduğunu düşünüyor . Açının kollarının bir ışın olduğundan ve ışının tabiki sonsuza kadar gittiğinin bağlantısnın kuramıyor . yapması gereken ışının çizimini uzatıp , musait olan...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar