aci-olcer
Açıyı derece cinsinden ölçmek için kullandığımız alet.  Açıyı yukarıda gördüğünüz dereceler ölçer , altı ( cetvel kısmı ) çizim yapmamıza yarar .  Yukarıda 180 derecelik bir açıölçer görüyorsunuz . Pek yaygın olmamakla birlikte , 360 derecelik açıölçerler de kullanılır.

360-derecelik-aci-olcer

360 derecelik açıölçer , taşınması daha zordur ve diğer 180 derecelik açı ölçerden , kullanım olarak farkı yoktur.

180 derecelik açıölçer hayli hayli işimizi görüyor.

 

 

 

 

aciolcer-ozellikleri

Açıölçer özelliklerini anlattığım bir video ..

Gunumuz teknoloji devri , artık telefonlariniz bile bir açıölçere dönüşebilir , Android tabanlı bir telefon kullanıyorsanız , şu uygulamayı tavsiye ederim .

Smart protactor diye bir uygulama , ücretsiz ..

Ben denedim , güzel , alışmanız biraz zaman alıyor ..ilk başta anlamayabilirsiniz ama deneme yanılma yoluyla bişeyler öğrenebilirsiniz , ya da hiç değilse güzel bi oyun gibi düşünün..

Google play storeda ” smart protactor” yazdıgınızda çıkar. Daha başka türkçe olan güzel uygulamalar da var.

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2013/12/aci-olcer.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2013/12/aci-olcer-150x150.jpgGazi CotakAçılarGeometriaci olcer ne demek,aci olcer nedir,aci olcer ornekleri,aci olcer ozellikleri,aciolcer aleti,iletki,iletki ne ise yarar,iletki nedirAçıyı derece cinsinden ölçmek için kullandığımız alet.  Açıyı yukarıda gördüğünüz dereceler ölçer , altı ( cetvel kısmı ) çizim yapmamıza yarar .  Yukarıda 180 derecelik bir açıölçer görüyorsunuz . Pek yaygın olmamakla birlikte , 360 derecelik açıölçerler de kullanılır. 360 derecelik açıölçer , taşınması daha zordur ve diğer 180 derecelik...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar