matematik-kitaplarinda-x-in-yazilisi
Piyasadaki matematik kitaplarında ,ve şu anda ( 2014-2015 6.sınıflar matematik sevgi yayınevi ) kitabında da  bana göre* aynı hataya rastlıyorum .
Örneğin word de bir denklem eklemek istediğinizde size x i şu şekilde sunuyor .
wordde-x-in-yazim-sekli

Oysa x in normal çarpma işaretinden ayrı olarak yazılması gerekiyor. Çok nadir oldu ama sınıfta karşılaştım , sürekli olarak x “iks” şeklinde okumama rağmen , örneğin öğrenci 3x ifadesini “3 çarpı” şeklinde okuduğu oluyor . Yazıma dikkat edilirse iyi olacağı kanaatindeyim.

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2015/04/wordde-x-in-yazim-sekli.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2015/04/wordde-x-in-yazim-sekli-150x113.jpgGazi CotakEğitimKavram Yanılgılarıkitap hatalarıPiyasadaki matematik kitaplarında ,ve şu anda ( 2014-2015 6.sınıflar matematik sevgi yayınevi ) kitabında da  bana göre* aynı hataya rastlıyorum . Örneğin word de bir denklem eklemek istediğinizde size x i şu şekilde sunuyor . Oysa x in normal çarpma işaretinden ayrı olarak yazılması gerekiyor. Çok nadir oldu ama sınıfta karşılaştım...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar