Bazen internette konuları nasıl anlatıyorlar diye videolara göz gezdiriyorum . Belki istisna vardır ama  çok büyük bölümü yanlış şeyi yanlış şekilde öğretmeye çalışıyor.

İki şey dikkatimi çekti .

1- Hala eski yöntemlerle öğretmenlerinden nasıl öğrendilerse o şekilde  öğretmeye devam ediyor , çünkü ben de o şekilde öğrendim ve herkes onu o şekilde biliyor ..örnek vereyim rasyonel sayılarda sıralama yaparken pay ve paydaları eşit durumda ise payı büyük olan büyüktür/küçüktür deyip geçiyor ..

2- ciddi oranda kavramları bilmiyoruz , kesir nedir ? Kesirle rasyonel sayı arasında ne fark vardır bunun farkında değil , rasyonel sayıları karşılaştıracak ama kesirlerdeki gibi karşılaştırma yapmaya devam ediyor ,  rasyonel sayılarda paydadan bahsediyor , kesir gibi okuyor vs..

Bunun gibi birçok  örnek verilebilir .Hatta ders kitapları bile bu tip örneklerle dolu ..

Matematik öğretmenleri dahil , matematiği bilmiyoruz .

 

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/kavramlar.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/kavramlar-150x150.jpgGazi CotakEğitimKavram YanılgılarıBazen internette konuları nasıl anlatıyorlar diye videolara göz gezdiriyorum . Belki istisna vardır ama  çok büyük bölümü yanlış şeyi yanlış şekilde öğretmeye çalışıyor. İki şey dikkatimi çekti . 1- Hala eski yöntemlerle öğretmenlerinden nasıl öğrendilerse o şekilde  öğretmeye devam ediyor , çünkü ben de o şekilde öğrendim ve herkes onu o...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar