Son zamanlarda bir moda var , kaynak kitaplarımız kapaklarına “timss” ve “pisa” logoları basıp , soruların pisa  ve timss ile uyumlu olduğunu iddia ediyorlar .

Hemen hemen her kaynak kitabın üstünde “pisa” ve “timss” logosu var .

 

Bakalım sorular gerçekten pisa ve timss ile uyumlu mu ?

 

Kitabın 1.sorusu ..

 

Kitabın 2.sorusu ..

Dıdısının dıdısını isteyen saçma sapan tipte sorular ..bu sorular kavramayı , “nitelikli düşünce” yi sağlıyormuş . Komedi ..gerçekten komedi .

Soruların pisa ve timss sorularıyla uzaktan yakından alakası olmadığı gibi , hatta tam tersi yönde .

2011 de , Kendi öğrencilerim timss sınavına girdi , soruları bizzat gördüm . Sınavına girmeyi bırakın , internette arama yaptığınızda açıklanan sorulara ulaşabiliyorsunuz .

https://pisavetimsssinavlari.wordpress.com/

https://timssandpirls.bc.edu/

Pisa ve timss sınav sorularını alın ve bir de bizim piyasada bulunan kaynak kitapların sorularını karşılaştırın  , yorum sizin.

 

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/pisa-ve-timss-kaynak-kitap.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/pisa-ve-timss-kaynak-kitap-150x150.jpgGazi CotakUncategorizedSon zamanlarda bir moda var , kaynak kitaplarımız kapaklarına 'timss' ve 'pisa' logoları basıp , soruların pisa  ve timss ile uyumlu olduğunu iddia ediyorlar . Hemen hemen her kaynak kitabın üstünde 'pisa' ve 'timss' logosu var .   Bakalım sorular gerçekten pisa ve timss ile uyumlu mu ?   Kitabın 1.sorusu ..   Kitabın 2.sorusu .. Dıdısının...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar