7.sınıfta Tutku yayınları , yazar oktay bağcı kullanıyoruz. Dikkatimi çeken birşey oldu , geçen senelerde devirli ondalık sayıları rasyonel sayılara çevirme işlemleri vardı . ( şu tarzdaki içerik )

Ancak bu sene rasyonel sayılar konusunda , sadece bazı rasyonel sayıları ondalıklı olarak yazarken , eğer devrediyorsa onu nasıl ondalıklı olarak göstereceğimiz var ama tam tersi olan , devirli ondalık sayıları rasyonel sayıya çevirme işlemini şimdiye kadar göremedim .

Planda da yok . Müfredattan kaldırıldı mı ? Sizin gözlemleriniz ne şekilde ?

Kitabımızda , şu görüntünün haricinde birşey yok.

devirli-ondalik-sayilar

Eğer kaldırıldı ise , en güzeli olmuş , Rasyonel sayılar konusu içinde bu sınılar içerisinde verilmesi gerekirdi . Bu şekilde verilmiş .

 

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/devirli-ondalik-sayilar.pnghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/devirli-ondalik-sayilar-150x150.pngGazi CotakEğitimdevirli ondalik sayilar7.sınıfta Tutku yayınları , yazar oktay bağcı kullanıyoruz. Dikkatimi çeken birşey oldu , geçen senelerde devirli ondalık sayıları rasyonel sayılara çevirme işlemleri vardı . ( şu tarzdaki içerik ) Ancak bu sene rasyonel sayılar konusunda , sadece bazı rasyonel sayıları ondalıklı olarak yazarken , eğer devrediyorsa onu nasıl ondalıklı olarak...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar