Kanıtı – sebebi

dogruya-disindaki-bir-noktadan-dik-dogru-cizimi

Yaptığımız aslında ” köşegenleri dik kesişen çokgenler” den yararlanmak . Şekilde deltoid yaparak bir dikme çizmiş olduk . Siz pergelinizin açısını değiştirmeyerek , eşkenar dörtgenden ( eşkenar dörtgenin köşegenleri birbirine diktir ) yararlanarakta yapabilirdiniz.

Sadece pergeli ne kadar açtığınız değişir , adımlar değişmezdi .

Uygulamayı daha büyük ekranda gör >>

Bilgisayarına indir >>

( Direk iner ,dosya boyutu çok küçüktür 1 Mb dan daha az, .swf dosyasını masaüstünüze çıkarın , herhangi bir chrome , explorer yada firefox browserınızın üzerine sürükleyip bırakın , otomatik olarak çalışır . )

 

https://i0.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/10/dogruya-disindaki-bir-noktadan-dik-dogru-cizimi.jpg?fit=821%2C436&ssl=1https://i0.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/10/dogruya-disindaki-bir-noktadan-dik-dogru-cizimi.jpg?resize=150%2C150&ssl=1Gazi CotakCizimlerdoğruya dışındaki a noktasından dikme ininiz,doğruya dışındaki bir noktadan dikme inmekKanıtı - sebebi Yaptığımız aslında ' köşegenleri dik kesişen çokgenler' den yararlanmak . Şekilde deltoid yaparak bir dikme çizmiş olduk . Siz pergelinizin açısını değiştirmeyerek , eşkenar dörtgenden ( eşkenar dörtgenin köşegenleri birbirine diktir ) yararlanarakta yapabilirdiniz. Sadece pergeli ne kadar açtığınız değişir , adımlar değişmezdi . Uygulamayı daha büyük ekranda gör...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar