soru

Matematikte hangi konuyu verdiğiniz kadar hangi konuyu vermediğiniz de çok önemlidir.

6.sınıflarda ders kitabından işliyorum konuları , ( Sevgi yayınları 2014 – 2015 öğretim yılı) kitabın bu konudaki anlatımını gerçekten beğendim .

Gördüğüm kadarıyla , Ebob ve Ekok diye bir kelime geçmiyor .

Bunun yerine , bu konuyla bağlantılı

iki doğal sayının ortak katları ve ortak bölenleri” konusu işlenmiş .

Örnek sorular sorulmuş ve öğrencinin düşünerek soruya göre katlarını yada , soruya göre bölenlerini bulmasını istiyor . illa ki bunların en küçüğünü yada en büyüğünü fark etmesi gerekmiyor.

Ebob ve Ekok diye bir kelimenin geçmemesi gerçekten çok iyi olmuş  , öğrenciler sürekli karıştırıyorlardı . Ebob kullanarak mı yapılacak , ekok kullanarak mı yapılacak ?

Bizler de ,   karıştırmamaları için yok şöyle olursa ebob kullan , yok böyle olursa ekok kullan.

Konuları henüz vermemiş olan öğretmen arkadaşlar varsa bu konuya dikkat ederlerse güzel olacağı kanısındayım.

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/10/soru.pnghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/10/soru.pngGazi CotakEğitim6.sınıf ebob ekokMatematikte hangi konuyu verdiğiniz kadar hangi konuyu vermediğiniz de çok önemlidir. 6.sınıflarda ders kitabından işliyorum konuları , ( Sevgi yayınları 2014 - 2015 öğretim yılı) kitabın bu konudaki anlatımını gerçekten beğendim . Gördüğüm kadarıyla , Ebob ve Ekok diye bir kelime geçmiyor . Bunun yerine , bu konuyla bağlantılı ' iki doğal sayının...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar