Bilgi ,artık internette ve var ve o da cebimizde bir tık kadar uzakta .

Eğer okullar bilgi aktarmak yerine , yapılandırmacı bir yaklaşımla bilgi yorumlama , ve o bilgiden bir değer üretme yoluna ( analiz – sentez ) gitmezse gitmezse , öğrenciler için sadece bir sosyal ortam olmaktan öteye gidemeyecek.

Bilgi aktaran öğretmenin değeri azalıyor ..

Eğer öğretmen sadece bilgiyi aktarmaktan öteye geçemiyorsa ( buna kendisi neden olabileceği gibi, sistem , veli, müdür beklentileri , sınav kaygısı vs gibi etmenler de neden olabilir ) öğretmenin hiçbir önemi kalmıyor.

Öğrenci artık okulda dinlemediği / anlamadığı bir konuya internetten erişebiliyor .
Bu durum bazı diğer yan olumsuzlukları da beraberinde getiriyor , internetten bakarım nasılsa anlayışıyla dersi dinlemeyi bırakıyor , bıraktığı zaman , canı sıkıldığı için sınıfta disiplin problemleri ortaya çıkıyor.

Hatta şöyle bir iddiam var , öğrenci hiç okula gitmeden , okuldaki süre kadar belki daha kısa süre okul dışı kaynaklardan – internet , test kitapları vs -kaynaklardan düzenli olarak çalışsın , ulusal sınavlarda başarılı olabilir .

Bu okul olmayacağı anlamına gelmiyor , okulda bilgi haricinde birçok diğer eğitimleri ve değerleri de alıyor ancak bilgi artık önemli birşey olmaktan çıkıyor .

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/ogretmen.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/ogretmen-150x150.jpgGazi CotakEğitimBilgi ,artık internette ve var ve o da cebimizde bir tık kadar uzakta . Eğer okullar bilgi aktarmak yerine , yapılandırmacı bir yaklaşımla bilgi yorumlama , ve o bilgiden bir değer üretme yoluna ( analiz - sentez ) gitmezse gitmezse , öğrenciler için sadece bir sosyal ortam olmaktan öteye gidemeyecek. Bilgi...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar