Bugün akıllı defterlere bakıyordum , şu görüntü geldi karşıma ;

Kesirleri sayı doğrusunda gösterme ..
kesirleri-sayi-dogrusunda-karsilastirma

Bu yılki ders kitaplarını incelemedim , elime geçmedi henüz ama geçen senelerde çokca rastladığımı biliyorum . Hemen , hemen tüm kitaplarda bu konu var .

Kesirler bir sayı değil ki , neden sayı doğrusunda gösteriyorsun ?

Kesirlerin gösterimi , rasyonel sayıların gösterimiyle aynı , bu yüzden

Rasyonel sayılar ile kesirleri karıştırıyoruz . ( Aradaki farkı anlamak için tıklayın )

Eğer bunu 7.sınıfta Rasyonel Sayılar konusunda anlatsaydık , bunu anlayabilirdim ama 3.sınıfta kesirleri sayı doğrusunda göstermeye çalışıyoruz , 5.sınıfta , 6.sınıfta ve 7.sınıfta tekrar rasyonel sayılarla işliyoruz.

 

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/kesirleri-sayi-dogrusunda-karsilastirma.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/kesirleri-sayi-dogrusunda-karsilastirma-150x150.jpgGazi CotakEğitimKavram Yanılgılarıkesirler sayı doğrusu,kesirler sayı doğrusunda göstermeBugün akıllı defterlere bakıyordum , şu görüntü geldi karşıma ; Kesirleri sayı doğrusunda gösterme .. Bu yılki ders kitaplarını incelemedim , elime geçmedi henüz ama geçen senelerde çokca rastladığımı biliyorum . Hemen , hemen tüm kitaplarda bu konu var . Kesirler bir sayı değil ki , neden sayı doğrusunda gösteriyorsun ? Kesirlerin gösterimi ,...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar