2014-03-31 18.53.53Geri dönüt , öğrenciye sadece yanlış yaptın demek , bence sorunu çözmüyor , yanlışı ne şekilde yaptığını göstermek ve doğrusunu göstermek gerekiyor . Öğrenci yanlış yaptı ..ee ? Doğrusunu göstermediğiniz müddetçe o yanlış maalesef devam edip gidiyor , ne zaman düzeltir artık Allah bilir.

1- Ne şekilde yanlış yaptığı

2-Doğrusu nedir?

3- Zamanında , mümkünse aynı anda geri dönüt verilmesi gerekiyor.

Yazılı da bunlardan biri , Her yazılıdan sonra bir dersimi yazılı sonuçlarının açıklanmasına ayırırım . Derste sınav kağıtlarını dağıtır , hem puanlarını tekrar öğrencilere hesaplattırır hem de kendi sınav kağıtlarındaki yanlışları görmelerini sağlarım .Yazılı kağıtlarında , yanlış ,eksik – hatalı yaptığı soruların yanına ufak notlar yazıyorum , bazen ciddi bir kavram yanılgısı varsa , “yanıma gel ” notu düşüyorum ki örneklerle , daha ayrıntılı açıklaya bileyim . Hiçbir zaman %100 başarı ( tüm öğrencilerim herşeyi öğrendi değil ) sağlayamadım ama  yol katettiğimi söyleyebilirim.

 

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/03/2014-03-31-18.53.53.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/03/2014-03-31-18.53.53.jpgGazi CotakEğitimfeedback,geri-donutGeri dönüt , öğrenciye sadece yanlış yaptın demek , bence sorunu çözmüyor , yanlışı ne şekilde yaptığını göstermek ve doğrusunu göstermek gerekiyor . Öğrenci yanlış yaptı ..ee ? Doğrusunu göstermediğiniz müddetçe o yanlış maalesef devam edip gidiyor , ne zaman düzeltir artık Allah bilir. 1- Ne şekilde yanlış yaptığı 2-Doğrusu nedir? 3-...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar