Paralelkenarın aslında dikdörtgenin özel bir durumu ( biliyorum matematikte tam tersi ) göstermek amacıyla özellikle 6.sınıflarda paralelkenarın alanı konusunda kullandığım materyal .

4 tane çıtanın vida-somon lar yardımıyla bağlanmasından oluşuyor , kolaylıkla oynayabilir hareket ettirilebilir olduğu için , dikdörtgen kolay bir şekilde paralelkenara dönüşebiliyor .

dikdortgen-paralelkenar-materyali

Daha önceki okulumda yaptığım etkinlik

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/dikdortgen-paralelkenar-materyali.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/dikdortgen-paralelkenar-materyali-150x150.jpgGazi CotakEtkinliklerMateryallerParalelkenarın aslında dikdörtgenin özel bir durumu ( biliyorum matematikte tam tersi ) göstermek amacıyla özellikle 6.sınıflarda paralelkenarın alanı konusunda kullandığım materyal . 4 tane çıtanın vida-somon lar yardımıyla bağlanmasından oluşuyor , kolaylıkla oynayabilir hareket ettirilebilir olduğu için , dikdörtgen kolay bir şekilde paralelkenara dönüşebiliyor . Daha önceki okulumda yaptığım etkinlikKonu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar