[swf src=”http://www.ortaokulmatematik.com/uygulamalar/cizimler/dogruya-verilen-bir-noktadan-paralel-cizme-otelenen-ucgen-metodu.swf” width=600 height=500]

Daha geniş ekranda gör

Bilgisayarına indir >>

Kanıtı – Nedeni
dogruya-paralel-cizmek-otelenen-ucgen-metodu
Aslında yaptığımız aynı yükseklikte üçgen oluşturmak , böylece doğrular arasındaki mesafeyi koruyup , paralel doğru oluşturmak .

RA doğru parçası alttaki doğruya dik olması gerekmiyor , şekilde dik gibi gözüküyor ama , dik olabilir de olmayabilir de .

Üçgenler nasıl olursa olsun , eş olacağından yükseklikleri aynı ( R ve R’ noktalarının doğruya uzaklıkları ) aynı olur .

 

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/10/dogruya-paralel-cizmek-otelenen-ucgen-metodu.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/10/dogruya-paralel-cizmek-otelenen-ucgen-metodu.jpgGazi CotakCizimlerbir dogruya disindaki bir noktadan paralel cizme,doğruya paralel çizmeDaha geniş ekranda gör Bilgisayarına indir >> Kanıtı - Nedeni Aslında yaptığımız aynı yükseklikte üçgen oluşturmak , böylece doğrular arasındaki mesafeyi koruyup , paralel doğru oluşturmak . RA doğru parçası alttaki doğruya dik olması gerekmiyor , şekilde dik gibi gözüküyor ama , dik olabilir de olmayabilir de . Üçgenler nasıl olursa olsun ,...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar