Teacher and student on a lesson.Konu anlatımı yapıp , haydi tahtadakileri yazın yada şu soruyu çözün dedikten sonra ne yapıyorsunuz?

Yerinize oturup yazmalarını / çözmelerini mi bekliyorsunuz ?
Önceleri sürekli sıra aralarında dolaşır ve öğrencilerin neler yaptıklarına bakardım , bazılarına yardımcı olur , bazılarını hadi oglum / kızım yapsana , şöyle yapacaksın vs diye direktifler verirdim , sonra bu alışkanlığımın nasıl oldu bilmiyorum , son zamanlarda kaybolduğunu gördüm . Şimdi tekrar sıra aralarında dolaşıp gerek öğrencilere yardımcı oluyorum gerekse öğrenciyi tekrar toparlamaya yardımcı oluyorum . Bu yöntemin hem öğrenci açısından , hem de öğretmen açısından verimli olduğunu düşünüyorum .  Öğrencinin defterini gözleme imkanım olduğundan , kavram yanılgılarını gözlemlememi sağlıyor.

 

https://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/12/ogretmen.jpghttps://ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/2014/12/ogretmen.jpgGazi CotakEğitimKonu anlatımı yapıp , haydi tahtadakileri yazın yada şu soruyu çözün dedikten sonra ne yapıyorsunuz? Yerinize oturup yazmalarını / çözmelerini mi bekliyorsunuz ? Önceleri sürekli sıra aralarında dolaşır ve öğrencilerin neler yaptıklarına bakardım , bazılarına yardımcı olur , bazılarını hadi oglum / kızım yapsana , şöyle yapacaksın vs diye direktifler verirdim ,...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar