( resim alıntıdır )

Okulumuz valeybolda oldukça başarılı , ve tabi diğer spor dallarında da öyle . Biraz gözlemledim , okulumuzda bir spor kültürü var .
Okul bahçemizde 3 tane faal durumda valeybol sahası var , öğrenciler öğle aralarında ve müsait zamanlarda serbestçe valeybol oynayabiliyorlar . Artık voleybol okulun bir parçası olmuş .
Bu neden matematikte olmasın ki ?

Öğrencilerle matematiği iç içe tutmanın onlarda bir kültür oluşturmanın yolunu bulamaz mıyız ?

Örneğin onların çalışmalarını sergilemeleri ( okul bahçesi ya da koridorlar olabilir ) Sene sonu falan değil , bizzat kazanım verildiği zamanlar . Örneğin geliştirdikleri materyalleri vs sergilemeleri ve akranlarıyla birlikte uygulamaları .

Kendilerinin hazırlayacağı drama tarzı etkinlikler olabilir.

Okulun uygun yerlerine mantık oyunları konulabilir .

Matematiğe görselliği katıp , göz önüne koymalıyız .

 

https://i0.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/IMG_0597.jpg?fit=471%2C312&ssl=1https://i0.wp.com/ortaokulmatematik.com/wp-content/uploads/IMG_0597.jpg?resize=150%2C150&ssl=1Gazi CotakEğitim( resim alıntıdır ) Okulumuz valeybolda oldukça başarılı , ve tabi diğer spor dallarında da öyle . Biraz gözlemledim , okulumuzda bir spor kültürü var . Okul bahçemizde 3 tane faal durumda valeybol sahası var , öğrenciler öğle aralarında ve müsait zamanlarda serbestçe valeybol oynayabiliyorlar . Artık voleybol okulun bir parçası...Konu Anlatımı Materyal Oyunlar Uygulamalar